Мистецтво

23.02.2018



Тема. "Баба Яга" Лук'яненко. М.Мусоргський "Баба Яга" -слухання, П. Чайковський "Баба Яга" - слухання. https://www.youtube.com/watch?v=ySqXlFOUIxshttps://rutube.ru/video/d14388f036aa70724c07e1f01d5659dd/


2.03.18

Тема:Скульптурні зображення в архітектурних спорудах         (ознайомлення).Накрилах фантазії.Зображення
архітектурної споруди - реальної або фантастичної


           Архітектура — мистецтво проектувати й будувати будинки та споруди, необхідні людям для їхнього життя і діяльності.

        Архітектор — людина, яка займається проектуванням середовища для життя та діяльності людини.
       Римський архітектор Вітрувій у своїй роботі «Десять книг про архітектуру» висунув три вимоги стосовно споруд: користь, міцність і краса. Зрозуміло, що на першому місці завжди є користь, адже будь-яку архітектурну споруду будують для чогось, із якоюсь метою. Ось ця доцільність і визначає її зовнішній вигляд, матеріал, розмір, декор, місце в забудові та ін.
       Головна вимога — «користь», або функціональна сторона архітектури, тобто для чого будується споруда. Призначення будівлі позначається, по-перше, на виборі матеріалів, по-друге, на використанні тих або інших архітектурних форм — складових будь-якої споруди: від фундаменту й стін-опор до покрівлі.
       Друга вимога Вітрувія — «міцність» містить розуміння       конструкції, що покладено в основу будь-якої споруди, або конструктивного боку архітектури. Архітектура як вид мистецтва дуже відрізняється від тих мистецтв, з якими ми вже знайомі. Це не стільки образотворче, скільки конструктивне мистецтво, тобто воно більше схиляється до техніки. Будь-яке нововведення в техніці або матеріалах відразу ж позначається на розвитку архітектури: з’являються нові конструкції, архітектурні форми, в яких використовуються досконаліші матеріали.
        Якщо конструкція міцна й будівля стійка, то в людей, що дивляться на неї, виникає відчуття задоволення. Якщо ж ми відчуваємо нестійкість, то мимоволі виникає неприйняття споруди, бажання відвести погляд. Так уже влаштована людина, і це завжди брали й зараз беруть до уваги під час будівництва.
       Третя вимога — «краса», або естетичний бік архітектури. І корисність, і міцність повинні бути відображені в красивій формі, а це і є естетичність будь-якої споруди. До неї належать і декоративні елементи, і використання кольору. Естетичність украй важлива для людини, адже твори архітектури ми бачимо частіше, ніж твори живопису, графіки, скульптури. Навіть найбайдужіша до мистецтва людина, яка жодного разу не відвідувала картинної галереї або музею, яка ніколи не розгортала ілюстрованої книги та ніколи не зупинялася перед скульптурою, ходить по місту, мимоволі вбираючи в себе зовнішній вигляд будівель, підкоряючись їх ритму та красі. А оскільки будівлі оточують нас з усіх боків, вони виховують наш естетичний смак і обов’язково повинні бути красивими.
      У мистецтві архітектури багато різних видів і напрямів: архітектура громадських будівель і споруд (театри, храмові й спортивні комплекси, школи, музеї); промислові споруди (заводи, фабрики, склади); ландшафтна архітектура (парки, сади, сквери, зони відпочинку); міське будівництво (створення та реконструкція міст і сіл); мала архітектура (фонтани, кіоски, лави).

          Завдання:

   Тепер уявіть себе архітектором! Оберіть казкового героя, якому ви хочете допомогти. Готові? У техніці аплікації створіть фасад будинку-фантазії за вашим бажанням та уявою для конкретного казкового героя. Яким він може бути? Радісним, грайливим, веселим, жартівливим чи похмурим, грізнім, суворим?  Мабуть, ви придумаєте загадковий, лагідний, мрійливий будиночок?




       Послідовність виконання роботи:




- виріши, як буде розташована твоя композиція - вертикально чи горизонтально;
- подумай, яку кольорову гаму ти використаєш для втілення свого задуму;
- згадай, що для вирізування симетричних форм треба складати аркуш паперу навпіл;
- вирізану форму згідно із задумом наклей на аркуш паперу;
- поміркуй, які декоративні елементи використаєш для оздоблення фасаду будівлі?
Отож, до творчої роботи! Нехай фантазія й уміння допоможуть вам створити цікаві будівлі для казкових героїв!

3.03.18 (за 9.03.18)


Тема: Гладков" Пісенька друзів"-розучування .Д.Шестакович"Вальс-жарт"-слухання.

"Пісенька друзів"(із мультфільму "Бременські музиканти")
1. Кращого нема нічого в світі,
Як по світу з друзями бродити!
Тим, хто дружить, не страшні тривоги, –
Дорогі нам будь-які дороги!
Дорогі нам будь-які дороги!
2. Ми своє завдання не забудем –
Сміх і радість ми приносим людям!
Ні палаци, ні скарби ніколи
Замінити нам не можуть волі!
Замінити нам не можуть волі!
3. Килими для нас – квітучі трави,
Стіни наші – сосни величаві,
Дах над нами – небо неозоре,
Наше щастя – жити на просторі!
Наше щастя...
– жити на просторі!

Прослухайте "Вальс-жарт" Д.Шостаковича.
https://muzofond.org/search/шостакович%20вальс%20шутка


      Композитор Дмитро Шостакович назвав цей твір «Вальс-жарт». Мелодія твору лунає високо, прозоро, легко, вишукано, чарівно. Він дуже гарний. Дзвінкі та ніжні звуки створюють враження ляльки, що танцює. Перша частина була легкою, м’якою, тихою. Друга — гучнішою та ритмічнішою. Цей вальс неможливо слухати без усмішки!
Послухайте ще раз цей твір та рухом руки передайте жартівливість його звучання.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Природознавство

Літературне читання

Завдання з української мови